Фаїна Каплан (faina_kaplan) wrote,
Фаїна Каплан
faina_kaplan

Lorentzian Manifold, Pseudo-Riemannian Мanifold

Шоб було понятніше, як так возможно, шо Клименко попадає в ту саму кімнату, коли з неї виходе, я вам скажу: ця кімната зациклена через 4-й вимір.
https://www.facebook.com/O.V.Klymenko/videos/899630916780331/
Як можна зациклить три-вімірну структуру через 4-й вимір? Давайте роздивимось приклад попроще, як можна зациклити двовимірну структуру через 3-й вимір.
Припустимо, шо Клименко і його адвокат - двовимірні істоти і проживають в двовимірному просторі.
Коли вони виходять з цієї 2-вимірної кімнати, то попадають в  - ну я не знаю, в 2-вимірний сад, допустім.
Але якшо ми, 3-вимірні істоти, візьмимо ножниці - 3-вимірний предмет, і виріжем їхню кімнату, а потім згорнем її так шоб права стіна, де двері, і ліва стіна, де інші двері, торкалася одна одної, то в них уже не буде виходу в сад. А буде вихід тільки в ту саму кімнату.
                                                                 
Але, шоб продєлать такий трюк, нам знадобився третій вимір і 3-вимірні інструменти. Без третього виміру це невозможно.
Так само без 4-го виміру невозможно зациклить на себе обичину 3-вимірну комнату. Кiмнату Клименка було зациклено через 4-й вимір.
Так само як кімната Клименка, наш 3-вимірний Всесвіт зацилкений на себе через 4-й вимір. І ми не можем спитать, шо там, де кінчається Всесвіт, бо він не кінчається, він зациклений. Якшо ти схочеш вийти зі свого Всесвіту, то тобі знадобиться доступ до 4-го виміру, а він тобі, 3-вимірній істоті, недоступний.
Subscribe

 • (no subject)

  От шо скажу. В ЖЖ шо я написала з полуслова понімали і майже не коментили. А в ФБ з полуслова коментять, хоч і не понімають шо написано. А вроді…

 • Підсяде до мене і зав'яже разговор

  Якшо в толпє увідєшь человєка, которий наг (варіант: на коєм фрак), я буду стоять на станції метра і ждать електрічки, шоб їхать…

 • (no subject)

  Сьодня по радіо: - Does Uranus have rings? І didn't know Uranus had rings. (Рже як дурний) - Yes, it has rings. - Really, are you saying me…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments